Mitelsan Elektronik Teknoloji San. ve Tic. Ltd. Şti.

galeri

Firma Hakkında

Mitelsan Elektronik Teknoloji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 2019 yılının Mart ayında Konya ili sınırları içerisinde kurulmuştur. Temel Kuruluş amacı, cep telefonu aksesuar sektöründe ağırlıklı olarak ithal edilen ürünleri, yerli ve milli imkanlarla ülkemizde üretmek ve katma değer sağlamaktır. Bu amaçla sektöründe Türkiye’ de kurulan ilk firmalar arasındadır.

Cep telefonu şarj cihazlarının üretimini yapma hedefi ile yol almaya başlamış olan firmamız 2 yıl içerisinde üretim altyapısını oturtmuş, makine ekipman parkurunu büyük ölçüde kurmuş ve personel eğitimlerini tamamlayarak üretime hazır hale gelmiştir. Daha önce Türkiye de üretilmemiş ve hep ithal olarak yurtdışından temin edilmiş olan, cep telefonu şarj cihazlarını ülkemizde üreterek, sektör bazlı cari açığın azaltılmasına yönelik önemli bir adım atmıştır.

Firmamız şu anda 1500 m2 kapalı alanda 26 personel ile üretim yapmaktadır. Üretim altyapısı, tüm cep telefonlarının şarj cihazlarını, farklı estetik tasarımlar ile birleştirerek kalite standartları yüksek ve güvenilir şekilde sunmaya uygundur.

Firmamız kısa ve uzun vadeli hedeflerini belirlemiş, imalat sektöründe kaliteli ve uygun maliyetli ürün anlayışı ile hareket ederek, İthal olarak piyasaya arz edilen ürünlerin artık yerli üretim logosu ile tamamen ülkemiz insanının emeği ve çabası sonucu ortaya çıkmasını ve kullanıma sunulmasını amaçlamıştır.

Bu gayretle, iç piyasada ki ihtiyaçlara cevap vermenin ve yalın üretim metotlarının oturmasının hemen ardından, ihracata odaklanmıştır. Kısa vadeli planlarımız arasında, ihracat biriminin aktif hale getirilerek, öncelikli olarak Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun ihtiyacı olan ürünleri sunmak ve sektörde Türkiye’nin adını duyurmak vardır. Bu bağlamda sektörün tekeli haline gelmiş olan uzak doğuya alternatif olacağımıza inancımız tamdır. Bu konuda gayretimizi artırarak başarıya ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Firma Bilgileri

  • AdresFevzi Çakmak Mah. 10721. Sok. D Blok 22/A Karatay
  • Telefon03325010464

Firma Konumu

Sohbete başla
Yardıma mı ihtiyacın var?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?